Edit Ada Wall Light - Black
Special Price
£41.95
£34.96
Regular Price
£79.49
47% Off
Item code
401592
In Stock
-
5 Year Guarantee
Key Features
- Metal wall light in a black finish with opal diffuser
- Colour: Black, Opal
- Material: Steel
- IP Rating: IP20
- Power Source: Mains Voltage, Non-Switched
- Bulb Requirement: Max 28W LED G9 Capsule, sold separately.
- Guarantee: 5 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 325 x W 95 x D 293mm
Product Specification
| Supplier Code | 401594 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 5 Years |
| Height | 325mm |
| Width/Dia | 95mm |
| Depth | 293mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Wall Light |
| Format | Single Bracket Wall Light |
| Technology | Universal |
| Switch Type | Non-Switched |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 28W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Finish | Black |
| Material | Steel |
| Diffuser Finish | Opal |
| No. of Bulbs | 1 |
| Bulb Included | No |
| Replacement Bulb | LED G9 Capsule |
