3.8W Warm White COB LED G9 Capsule
£3.49
£2.91
Item code
E7674
In Stock
-
F Energy Rated -
3 Year Guarantee
Key Features
- Wattage: 3.8W equivalent to 35W halogen.
- Light Colour: Warm White (2800 - 3200K).
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimmable: Non-Dimmable.
- Cap Type: G9.
- Energy Rating: F.
- IP Rating: IP20
- Dimensions:
Overall - L 59 x Dia 19mm.
Product Specification
| Supplier Code | 65384-130712 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 59mm |
| Width/Dia | 19mm |
| Type | Light Bulb |
| Bulb Shape | Capsules |
| Energy Rating | F |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap Code | G9 |
| Cap | G9 |
| Watts | 3.8W |
| Equivalent | 35W |
| Voltage | 220-240V |
| Lumens | 470 Lumens |
| Average Hours | 40,000 Hours |
| Beam | 360° |
| Colour Rendering | 85 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 2800 - 3200 |
| Technology | LED |
| IP Rating | IP20 |
