WiZ 4.7W Colour Changing Dimmable LED Smart WiFi - GU10 Bulb
Special Price
£9.54
£7.95
Regular Price
£14.99
36% Off
Item code
63189
In Stock
-
F Energy Rated -
5 Year Guarantee -
Dimmable -
Colour Changing -
WiFi
Key Features
- Controllable through smart phone by using WiZ App for full functionality
- Wattage: 4.7W
- Light Colour: Colour Changing.
- Average Life Expectancy: 15,000 hours.
- Guarantee: 5 years guarantee.
- Dimmable: Yes with compatible dimmer switch, sold separately, see related products.
- Cap Type: GU10.
- Energy Rating: F.
- Dimensions:
Overall - H 58 x Dia 50mm.
Product Specification
| Supplier Code | WIZ50/GU10-RGB |
|---|---|
| Brand | Wiz |
| Guarantee | 5 Years |
| Collection Name | SmartWiFi |
| Height | 58mm |
| Width/Dia | 50mm |
| Type | Light Bulb |
| Bulb Shape | Spotlights |
| Energy Rating | F |
| Dimmable | Dimmable |
| Cap Code | GU10 |
| Cap | GU10 |
| Watts | 4.7W |
| Lumens | 400 Lumens |
| Average Hours | 15,000 |
| Beam | 90° |
| Colour Rendering | 90 |
| Light Colour | Colour Changing |
| Bulb Finish | Frosted |
| Technology | LED |
| Features | WiFi |
