Single Circuit UltraPower Track T Shaped Connector - White
£3.99
£3.32
Item code
E5383
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Colour: White
- Material: Aluminium, Polycarbonate
- Track Range: Part of the Lyco 1 circuit track range.
- Guarantee: 3 years guarantee.
- IP Rating: IP20, Class I
- Dimensions:
Overall - H 72 x W 70mm
Product Specification
| Supplier Code | 3464-7618 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 16 |
| Height | 72mm |
| Width/Dia | 70mm |
| Type | Cables and Accessories |
| Format | Connectors |
| Technology | LED |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 350W |
| Finish | White |
| Material | Aluminium, Polycarbonate |
