PVC Fixing Clip for RGB LED Neon Strip 220V AC
£0.49
£0.41
Item code
E1611
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- PVC fixing clip for RGB LED neon strip 220V AC.
- Allows you to fix the 11 W/m RGB LED neon strip 220V AC 60 LED/m IP67 custom cut every 100 cm , thus achieving a solid installation.
- Colour: Clear
- Material: Plastic
- Guarantee: 3 years guarantee.
- IP Rating: IP20, Class I
- Dimensions:
Overall - H 14.6 x W 14.6 x D 48mm
Product Specification
| Supplier Code | 86363-173687 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 14.6mm |
| Width/Dia | 14.6mm |
| Depth | 48mm |
| Type | Cables and Accessories |
| Format | Retaining Clip |
| IP Rating | IP20 |
