Envirolight Verve Single Brush Plate - White
£8.49
£7.07
Item code
NLY0008561
Available for pre-order - Due back in stock Tuesday 28th April
Due back in stock Tuesday 28th April
-
25 Year Guarantee
Key Features
The Envirolight Verve 1 Gang Brush Plate in white offers a clean and stylish solution for covering unused electrical wall boxes. Its subtly tapered top and bottom edges create a sleek, modern curved design that blends beautifully with contemporary interiors. It has a discreet and elegant white finish with screw cap covers for a seamless, screwless look. Ideal for safely covering unused outlets or junction boxes.Product Specification
| Supplier Code | HM2113 |
|---|---|
| Brand | Envirolight |
| Guarantee | 25 Years |
| Collection Name | Verve |
| Height | 86mm |
| Width/Dia | 86mm |
| Depth | 5mm |
| Type | Indoor Sockets & Switches |
| Format | Light Switch |
| Design | Low Profile |
| Gang | 1 Gang |
| Plate Finish | White |
