Feiss Opera Floor Lamp - Firenze Gold
£572.00
£476.67
Item code
101607
-
2 Year Guarantee
Key Features
- Standard floor lamp in a Firenze gold finish
- Colour: Firenze Gold
- Material: Glass, Steel
- IP Rating: IP20
- Power Source: Switched
- Bulb Requirement: Max 60W Decorative Filament Screw GLS Bulb, sold separately.
- Guarantee: 2 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 1890 x W 450mm
Product Specification
| Supplier Code | FE/OPERA TCH |
|---|---|
| Brand | Feiss |
| Guarantee | 2 Years |
| Height | 1890mm |
| Width/Dia | 450mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Floor Lamp |
| Format | Standard Floor Lamp |
| Technology | Universal |
| Switch Type | Switched |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 60W |
| Finish | Firenze Gold |
| Material | Glass, Steel |
| No. of Bulbs | 1 |
| Bulb Included | No |
| Replacement Bulb | Decorative Filament Screw GLS Bulb |
