Edit Lampara Flush Ceiling Light - Smoke Glass
£39.99
£33.32
Item code
E3300
Available for pre-order - Due back in stock Thursday 30th April
Due back in stock Thursday 30th April
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Single light flush ceiling fitting in a antique gold finish with ribbed smoked glass
- Colour: Antique Gold
- Material: Glass, Metal
- IP Rating: IP20
- Power Source: Mains Voltage
- Bulb Requirement: Max 20W Decorative Filament Screw GLS Bulb, sold separately.
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 205 x W 270 x D 270mm
Product Specification
| Supplier Code | 95892-199192 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 270mm |
| Height | 205mm |
| Width/Dia | 270mm |
| Depth | 270mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Ceiling Light |
| Format | Flush Light |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 20W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Finish | Antique Gold |
| Material | Glass, Metal |
| No. of Bulbs | 1 |
| Bulb Included | No |
| Replacement Bulb | Decorative Filament Screw GLS Bulb |
