Edit Duct LED Flush Ceiling Light - Black
Special Price
£166.85
£139.04
Regular Price
£260.00
35% Off
Item code
401584
In Stock
-
3 Year Guarantee -
LED
Key Features
- Flush ceiling light in a black finish with 6 metal rods
- Colour: Black
- Material: Steel
- IP Rating: IP20
- Power Source: Mains Voltage
- Light Output: 18W, Warm White
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 340 x W 230 x D 150mm
Product Specification
| Supplier Code | 401584 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 340mm |
| Width/Dia | 230mm |
| Depth | 150mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Ceiling Light |
| Format | Flush Light |
| Technology | LED |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 18W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Lumens | 1620 Lumens |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 3000K |
| Finish | Black |
| Material | Steel |
| Bulb Included | Yes, integrated LED |
