Edit Basile Glass Ceiling Pendant Light - Gold
£42.99
£35.82
Item code
E2761
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Single pendant in a gold finish
- Colour: Gold
- Material: Glass
- IP Rating: IP20
- Power Source: Mains Voltage
- Bulb Requirement: Max 40W Decorative Filament Screw GLS Bulb, sold separately.
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 265 x W 240 x D 240mm
Product Specification
| Supplier Code | 88425-184594 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 240mm |
| Height | 265mm |
| Width/Dia | 240mm |
| Depth | 240mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Ceiling Light |
| Format | Single Pendant |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 40W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Finish | Gold |
| Material | Glass |
| No. of Bulbs | 1 |
| Bulb Included | No |
| Replacement Bulb | Decorative Filament Screw GLS Bulb |
