Edit 6W Inti Stainless Steel LED Wall Light - Black
£17.49
£14.57
Item code
E3268
In Stock
-
3 Year Guarantee -
IP44
Key Features
- Single bracket wall light in a black finish
- Colour: Black
- Material: Stainless Steel
- IP Rating: IP44
- Power Source: Mains Voltage
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 140 x W 135 x D 76mm
Product Specification
| Supplier Code | 90902-189070 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 76 mm |
| Height | 140 mm |
| Width/Dia | 135 mm |
| Depth | 76 mm |
| Location | Outdoor Use |
| Type | Outdoor Wall Light |
| Format | Single Bracket Wall Light |
| IP Rating | IP44 |
| Max Wattage | 6.5W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Lumens | 570 Lumens |
| Average Hours | 40,000 |
| Light Colour | Cool White |
| Colour (K) | 4000K |
| Finish | Black |
| Material | Stainless Steel |
