Edit 30W Hidria Flush Ceiling Light - White
£42.99
£35.82
Item code
E3091
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Flush ceiling light in a white finish
- Colour: White
- Material: Metal
- IP Rating: IP20
- Power Source: Mains Voltage
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 50 x W 400mm
Product Specification
| Supplier Code | 94099-196309 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 50mm |
| Width/Dia | 400mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Ceiling Light |
| Format | Flush Light |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 30W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Lumens | 1800 Lumens |
| Light Colour | White Selectable |
| Colour (K) | 2700K / 4000K / 6000K |
| Finish | White |
| Material | Metal |
