Conical Reflect Downlight Bezel Cutout 85mm for a GU10/GU5.3 LED Bulb - Black
£3.49
£2.91
Item code
E13031
In Stock
-
5 Year Guarantee
Key Features
- Colour: Black
- Material: Polycarbonate
- Guarantee: 5 years guarantee.
- Bulb: Max 12W LED GU10 Bulb, sold separately.
- IP Rating: IP20
- Fire Rating: No.
- Dimensions:
Overall - H 53 x W 93mm
Cut Out - Dia 85mm
Product Specification
| Supplier Code | 61826-121121 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 5 Years |
| Length | 93mm |
| Height | 53mm |
| Width/Dia | 93mm |
| Location | Indoor Use |
| Cutout | 85mm |
| Type | Cables and Accessories |
| Format | Bezel |
| Technology | Universal |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 12W |
| Finish | Black |
| Material | Polycarbonate |
| No. of Bulbs | 1 |
| Bulb Included | No |
| Replacement Bulb | LED GU10 Bulb |
