Bell 8W Cool White 2 Pin 2D Bulb
£4.99
£4.16
Item code
13537
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Wattage: 8W
- Light Colour: Cool White (4000K).
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimmable: Non-Dimmable.
- Cap Type: 2 Pin.
- Dimensions:
Overall - H 200 x Dia 200mm.
Product Specification
| Supplier Code | 60455V2 |
|---|---|
| Brand | Bell |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 200mm |
| Width/Dia | 200mm |
| Type | Light Bulb |
| Bulb Shape | 2D & Double Ds |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap Code | GR8 |
| Cap | 2 Pin |
| Watts | 8W |
| Voltage | 240V |
| Lumens | 810 |
| Average Hours | 25,000 |
| Beam | 90° |
| Colour Rendering | 80 |
| Light Colour | Cool White |
| Colour (K) | 4000K |
| Technology | LED |
