Astro Valbonne Wall Light - Bronze
Special Price
£86.56
£72.13
Regular Price
£132.00
34% Off
Item code
62215
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Wall light in a bronze finish
- Colour: Bronze
- Material: Metal
- IP Rating: IP20, Class I
- Power Source: Mains Voltage
- Bulb Requirement: Max 12W Screw GLS Bulb, sold separately.
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 660 x W 110 x D 120mm
Product Specification
| Supplier Code | 1356007 |
|---|---|
| Brand | Astro |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 660mm |
| Width/Dia | 110mm |
| Depth | 120mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Wall Light |
| Format | Single Bracket Wall Light |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 12W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Finish | Bronze |
| Material | Metal |
| No. of Bulbs | 1 |
| Bulb Included | No |
| Replacement Bulb | Screw GLS Bulb |
