Astro Tacoma Tulip Glass Shade - White
Special Price
£21.59
£17.99
Regular Price
£39.99
46% Off
Item code
63124
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Hand-blown glass shade in a white finish, inspired by the soft shape of a tulip in bud
- Colour: White
- Material: Glass
- IP Rating: IP20, Class I
- Power Source: Mains Voltage
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 152 x W 124 x D 124mm
Product Specification
| Supplier Code | 5036007 |
|---|---|
| Brand | Astro |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 152mm |
| Width/Dia | 124mm |
| Depth | 124mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Shade |
| Format | Lamp Shade |
| Technology | Universal |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Finish | White |
| Material | Glass |
| Bulb Included | No |
