Astro Tacoma Reed Glass Shade - White
£41.99
£34.99
Item code
63126
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Contemporary hand-blown glass shade in a white finish
- Colour: White
- Material: Glass
- IP Rating: IP20, Class I
- Power Source: Mains Voltage
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 182 x W 90 x D 90mm
Product Specification
| Supplier Code | 5036009 |
|---|---|
| Brand | Astro |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 182mm |
| Width/Dia | 90mm |
| Depth | 90mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Shade |
| Format | Lamp Shade |
| Technology | Universal |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Finish | White |
| Material | Glass |
| Bulb Included | No |
