24W 1A EU Plug Power Supply
£5.99
£4.99
Item code
E1030
Bulk buy - Save up to 5%
| Qty | Price | Saving |
|---|---|---|
| 5+ | £5.69 £4.74 | 5% |
Available for pre-order - Due back in stock Tuesday 5th May
Due back in stock Tuesday 5th May
-
3 Year Guarantee
Key Features
- AC to DC transformer that provides an output of 24V DC at 1A
- It is for use for permanent loads of up to 20W.
- 5.5mm male connector.
- IP Rating: IP20, Class II
- Dimensions: H 80 x W 50 x L 30mm
Product Specification
| Supplier Code | 1424-0 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 80mm |
| Width/Dia | 30mm |
| Depth | 50mm |
| Type | Cables and Accessories |
| Format | Transformer |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 24W |
| Features | Double Insulated |
