12W Cool Daylight LED Bulb - G24
£8.99
£7.49
Item code
E12450
In Stock
-
F Energy Rated -
3 Year Guarantee -
IP44
Key Features
- Wattage: 12W
- Light Colour: Cool Daylight (6500K).
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Cap Type: G24.
- Energy Rating: F.
- IP Rating: IP44
- Dimensions:
Overall - L 141 x Dia 35mm.
Product Specification
| Supplier Code | 798-1533 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 141mm |
| Width/Dia | 35mm |
| Type | Light Bulb |
| Bulb Shape | Tubular |
| Energy Rating | F |
| Cap Code | G24 |
| Cap | G24 |
| Watts | 12W |
| Voltage | 220-240V AC |
| Lumens | 1209 Lumens |
| Average Hours | 40,000 |
| Beam | 120° |
| Light Colour | Cool Daylight |
| Colour (K) | 6500K |
| Technology | LED |
| IP Rating | IP44 |
