RGBW 12/24V LED Tactile Controller With RF Remote Control Dimmer
£23.49
£19.57
Item code
E12009
In Stock
-
3 Year Guarantee -
Dimmable
Key Features
- 12/24V RGBW LED tactile controller with RF remote control dimmer.
- Has a 2.4 Ghz high frequency remote control technology, strong interference resistance and a 30 metre range.
- Colour changing and brightness settings are simple and practical.
- A single receiver can have up to 4 controllers linked to it.
- It supports a maximum charge of 120W and 6A per channel.
- IP Rating: IP40
- Dimensions:
Overall - H 85 x W 45 x L 22mm
Product Specification
| Supplier Code | 732-0 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 22mm |
| Height | 85mm |
| Width/Dia | 45mm |
| Type | Cables and Accessories |
| Dimmable | Dimmable |
| Format | Dimmer Switch |
| IP Rating | IP20 |
| Voltage | 12V DC,24V DC |
