PVC Fixing Clip for Monochrome LED Neon Strip 220V AC
£0.49
£0.41
Item code
E1612
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- PVC fixing clip for monochrome LED neon strip 220V AC.
- Allows you to fix the 7.5 W/m monochrome LED neon strip 220V AC 60 LED/m IP67 custom cut every 100 cm , thus achieving a solid installation.Colour: Clear
- Material: Plastic
- Guarantee: 3 years guarantee.
- IP Rating: IP20, Class I
- Dimensions:
Overall - H 45 x W 15 x D 5mm
Product Specification
| Supplier Code | 86364-173689 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 45mm |
| Width/Dia | 15mm |
| Depth | 5mm |
| Type | Cables and Accessories |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Format | Retaining Clip |
| IP Rating | IP20 |
