Fixing Clip for 7.5 W/m Monochrome LED Neon Strip 220V AC 60 LED/m IP67 Custom Cut every 100cm
£0.49
£0.41
Item code
E1534
Available for pre-order - Due back in stock Sunday 9th August
Due back in stock Sunday 9th August
-
3 Year Guarantee -
IP67
Key Features
- Aluminium clip that allows you to fix the 7.5 W/m monochrome LED neon strip 220V AC 60 LED/m IP67 Custom Cut every 100 cm, thus achieving a solid installation.
- With this fixing you will be able to shape and adapt any lighting network and obtain the desired result in a simple way.
- Material: Aluminium
- Guarantee: 3 years guarantee.
- IP Rating: IP67, Class I
- Dimensions:
Overall - H 10 x W 50 x D 17mm
Product Specification
| Supplier Code | 86381-173706 |
|---|---|
| Brand | Lyco |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 10mm |
| Width/Dia | 50mm |
| Depth | 17mm |
| Type | Cables and Accessories |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Format | Accessory |
| IP Rating | IP67 |
