Edit Society Table Lamp - Coral
£36.99
£30.82
Item code
E2913
Available for pre-order - Due back in stock Tuesday 5th May
Due back in stock Tuesday 5th May
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Complete table lamp in an orange finish
- Colour: Orange
- Material: Metal
- IP Rating: IP20
- Power Source: Mains Voltage
- Bulb Requirement: Max 25W Small Screw Golf Ball Bulb, sold separately.
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 350 x W 150 x D 200mm
Product Specification
| Supplier Code | 93018-194274 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 200 mm |
| Height | 350 mm |
| Width/Dia | 150 mm |
| Depth | 200 mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Table Lamp |
| Format | Table Light |
| Technology | Universal |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 25W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Finish | Orange |
| Material | Metal |
| No. of Bulbs | 1 |
| Bulb Included | No |
| Replacement Bulb | Small Screw Golf Ball Bulb |
