Edit Murger Table Lamp - Green
£45.99
£38.32
Item code
E2781
In Stock
-
3 Year Guarantee
Key Features
- Table lamp in a green finish
- Colour: Green
- Material: Ceramic
- IP Rating: IP20
- Power Source: Mains Voltage, Switched
- Bulb Requirement: Max 40W Screw GLS Bulb, sold separately.
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 380 x W 200 x D 200mm
Product Specification
| Supplier Code | 91320-189644 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 200 mm |
| Height | 380 mm |
| Width/Dia | 200 mm |
| Depth | 200 mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Table Lamp |
| Format | Complete Table Lamp |
| Technology | Universal |
| Switch Type | In-Line |
| IP Rating | IP20 |
| Max Wattage | 40W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Finish | Green |
| Material | Ceramic |
| No. of Bulbs | 1 |
| Bulb Included | No |
| Replacement Bulb | Screw GLS Bulb |
