Edit 3W Tunez Surface Outdoor Warm White LED Wall Light - Anthracite
£11.49
£9.57
Item code
E3046
Available for pre-order - Due back in stock Friday 28th August
Due back in stock Friday 28th August
-
E Energy Rated -
3 Year Guarantee -
IP65
Key Features
- Flush light in a anthracite finish
- Colour: Anthracite
- Material: Polycarbonate
- IP Rating: IP65
- Power Source: Mains Voltage
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 80 x W 220 x D 33mm
Product Specification
| Supplier Code | 88348-184454 |
|---|---|
| Brand | Edit |
| Guarantee | 3 Years |
| Length | 33mm |
| Height | 80mm |
| Width/Dia | 220mm |
| Depth | 33mm |
| Location | Outdoor Use |
| Type | Outdoor Wall Light |
| Format | Down Light |
| IP Rating | IP65 |
| Max Wattage | 3W |
| Voltage Type | Mains Voltage |
| Lumens | 400 Lumens |
| Beam | 120° |
| Energy Rating | E |
| Finish | Anthracite |
| Material | Polycarbonate |
