Dar 4W Warm White 450lm LED Frosted Candle Bulb - Small Screw Cap
£4.99
£4.16
Item code
NLY0013942
-
E Energy Rated -
2 Year Guarantee
Key Features
- Wattage: 4W
- Light Colour: Warm White (2700K).
- Guarantee: 2 years guarantee.
- Dimmable: Non-Dimmable.
- Cap Type: Small Screw (SES E14).
- Energy Rating: E.
- Dimensions:
Overall - H 98 x Dia 35mm.
Product Specification
| Supplier Code | BUL-E14-LED-17-I |
|---|---|
| Brand | Dar |
| Guarantee | 2 Years |
| Height | 98 |
| Width/Dia | 35 |
| Type | Light Bulb |
| Bulb Shape | Candle Bulbs |
| Energy Rating | E |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Cap | Small Screw (SES E14) |
| Watts | 4W |
| Voltage | 240V |
| Lumens | 450 |
| Average Hours | 15,000 |
| Colour Rendering | 80 |
| Light Colour | Warm White |
| Colour (K) | 2700K |
| Bulb Finish | Frosted |
