Astro Stadium Lamp Shade - Putty
£76.99
£64.16
Item code
408382
-
3 Year Guarantee
Key Features
- The Stadium shade has a rectangular shape with rounded ends in a putty fabric finish, with diffuser at the top. It is designed to be used with the Astro Venn range, and will add a modern, contemporary look to your home.
- Colour: Putty
- Material: Fabric
- IP Rating: IP20
- Guarantee: 3 years guarantee.
- Dimensions:
Overall - H 160 x W 315 x D 135mm
Product Specification
| Supplier Code | 5043001 |
|---|---|
| Brand | Astro |
| Guarantee | 3 Years |
| Height | 160mm |
| Width/Dia | 315mm |
| Depth | 135mm |
| Location | Indoor Use |
| Type | Shade |
| Format | Wall Shade |
| IP Rating | IP20 |
| Finish | Putty |
| Material | Fabric |
